Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 TROLP Jara GFU  AUT 
2 VORDEREGGER Katharina HSVS  AUT 
3 SIMON Lara   UWK  AUT 
4 FANTI Gloria   UWK  AUT 
5 DYNKOVSKI Valentina   GFU  AUT 
Round Scores
Pool #1
On strip 5  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
SIMON Lara
UWK / AUT
1 D3 D2 D2 V4 1 0.25 11 13 -2
FANTI Gloria
UWK / AUT
2 V4 V4 D3 V4 3 0.75 15 10 +5
DYNKOVSKI Valentina
GFU / AUT
3 V4 D0 D3 V4 2 0.50 11 11 0
TROLP Jara
GFU / AUT
4 V4 V4 V4 V4 4 1.00 16 9 +7
VORDEREGGER Katharina
HSVS / AUT
5 D1 D3 D1 D1 0 0.00 6 16 -10
Referee(s):
MANOLACHE Cristina
FULL / AUT

Round #2 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 TROLP Jara GFU  AUT  1.00  16  +7  Advanced
2 FANTI Gloria   UWK  AUT  0.75  15  10  +5  Advanced
3 DYNKOVSKI Valentina   GFU  AUT  0.50  11  11  Advanced
4 SIMON Lara   UWK  AUT  0.25  11  13  -2  Advanced
5 VORDEREGGER Katharina HSVS  AUT  0.00  16  -10  Advanced
Round Scores
Pool #1
On strip 5  at 10:00 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
TROLP Jara
GFU / AUT
1 V4 V4 D1 V4 3 0.75 13 8 +5
DYNKOVSKI Valentina
GFU / AUT
2 D3 V4 D1 V4 2 0.50 12 13 -1
SIMON Lara
UWK / AUT
3 D1 D3 D2 V4 1 0.25 10 14 -4
FANTI Gloria
UWK / AUT
4 V4 V4 V4 V4 4 1.00 16 4 +12
VORDEREGGER Katharina
HSVS / AUT
5 D0 D2 D2 D0 0 0.00 4 16 -12
Referee(s):
MANOLACHE Cristina
FULL / AUT

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 FANTI Gloria   UWK  AUT  0.88  31  14  +17  Advanced
2 TROLP Jara GFU  AUT  0.88  29  17  +12  Advanced
3 DYNKOVSKI Valentina   GFU  AUT  0.50  23  24  -1  Advanced
4 SIMON Lara   UWK  AUT  0.25  21  27  -6  Advanced
5 VORDEREGGER Katharina HSVS  AUT  0.00  10  32  -22  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) FANTI Gloria
UWK / AUT
 
  (1) FANTI Gloria
UWK / AUT
 
(8) -BYE-   
    (1) FANTI Gloria
UWK / AUT
 
(5) VORDEREGGER Katharina
HSVS / AUT
 
  10 - 3
Ref:  MANOLACHE Cristina  FULL / AUT 
  (4) VORDEREGGER Katharina
HSVS / AUT
 
 
(4) SIMON Lara
UWK / AUT
 
10 - 4
Ref:  MANOLACHE Cristina  FULL / AUT 
 
    (1) TROLP Jara
GFU / AUT
 
(3) DYNKOVSKI Valentina
GFU / AUT
 
  10 - 6
Ref:  MANOLACHE Cristina  FULL / AUT 
  (3) DYNKOVSKI Valentina
GFU / AUT
 
   
(6) -BYE-       
    (2) TROLP Jara
GFU / AUT
 
 
(7) -BYE-    10 - 6
Ref:  SONNLEITNER Thomas  OOEL / AUT 
 
  (2) TROLP Jara
GFU / AUT
 
 
(2) TROLP Jara
GFU / AUT
 
   
   

Final Results
Event finished at 11:35 AM
Place Name Club(s) Country
1 TROLP Jara GFU  AUT 
2 FANTI Gloria UWK  AUT 
3T DYNKOVSKI Valentina GFU  AUT 
3T VORDEREGGER Katharina HSVS  AUT 
5 SIMON Lara UWK  AUT